Vydání povolení provozu zdroje znečišťování ovzduší
Žádost o vydání rozhodnutí pro povolení k provozu vyjmenovaného zdroje znečišťování ovzduší. Vyjmenovaným zdrojem znečišťování ovzduší se rozumí jedna nebo více činností uvedená v příloze č. 2 zákona o ochraně ovzduší.
Povolení může získat provozovatel tohoto zdroje.
Povolení k provozu vyjmenovaného zdroje znečišťování ovzduší může jeho provozovatel získat na základě podané žádosti. Vyřízení žádosti vychází z programů zlepšování kvality ovzduší a z úrovně znečištění znečišťujícími látkami, které mají stanoven imisní limit. Povolení provozu tak může obsahovat podmínky pro provoz zdroje.
O povolení zažádáte podáním žádosti.
Krajský úřad Moravskoslezského kraje, odbor životního prostředí a zemědělství.
Oddělení ochrany ovzduší a integrované prevence odboru životního prostředí a zemědělství.
Žádost.
Ostatní podklady a jejich rozsah závisí na typu stacionárního zdroje a na tom, zda před povolením provozu předcházelo územní nebo stavební řízení.
Většinou je potřeba doložit projektovou dokumentaci nebo technickou zprávu, odborný posudek, rozptylovou studii, provozní řád apod.
Rozsah podkladů doporučujeme zkonzultovat s pracovníkem krajského úřadu, odboru ŽPZ.
Formuláře nejsou stanovené.
U této služby nejsou žádné poplatky.
Žádost vyhodnotíme ve lhůtě 30 až 60 dnů.
Žádní další účastníci (dotčení) nejsou.
Žádné.
elektronická podatelna: posta@msk.cz
Zákon č. 201/2012 Sb., o ochraně ovzduší, ve znění pozdějších předpisů.
Vyhláška č. 415/2012 Sb., o přípustné úrovni znečišťování a jejím zjišťování a o provedení některých dalších ustanovení zákona o ochraně ovzduší, ve znění pozdějších předpisů.
Proti rozhodnutí lze podat odvolání do 15 dnů ode dne oznámení rozhodnutí k Ministerstvu životního prostředí, podáním učiněným u správního orgánu, který vydal rozhodnutí.
Pokuta do výše 10 milionů Kč za provozování stacionárního zdroje bez povolení provozu či v rozporu s ním (dle § 25 odst. 2 písm. a) a odst. 7 písm. a) zákona č. 201/2012 Sb., o ochraně ovzduší, ve znění pozdějších předpisů).
Dotazy k potřebě zpracování rozptylové studie a odborného posudku. Odpovědi na tyto dotazy je nutno řešit individuálně s pracovníky oddělení ochrany ovzduší a integrované prevence, kteří vyhodnotí situaci v návaznosti na konkrétní typ zdroje.
Žádné
Odbor životního prostředí a zemědělství.
Ing. Radmila Hybnerová, telefon 595 622 927, e‑mail: radmila.hybnerova@msk.cz
2017-10-17
2017-10-17