Souhlas vodoprávního úřadu potřebujete mít ke stavbám, zařízením, popřípadě činnostem, které mohou ovlivnit vodní poměry. Konkrétně:
Ke stavbám a zařízením na pozemcích, na kterých se nacházejí koryta vodních toků, nebo na pozemcích, které s takovými pozemky sousedí a vodní poměry budou ovlivněny.
Ke zřizování dálkových potrubí a stavbám, které umožňují podzemní skladování látek v zemských dutinách, dále skladům, skládkám, popřípadě nádržím, pokud jejich provoz může významně ohrozit jakost povrchových nebo podzemních vod.
Ke stavbám, k těžbě nerostů nebo k terénním úpravám v záplavových územích.
Ke stavbám ve vzdálenosti do 15 m od vzdušné paty ochranné hráze vodního toku.
Ke stavbám v ochranných pásmech vodních zdrojů.
K úložným místům pro nakládání s těžebním odpadem nebo k rozhodnutí o povinnosti shromažďovat a upravovat znečištěnou vodu a průsaky podle jiného právního předpisu.
K vrtům pro využívání energetického potenciálu podzemních vod, ze kterých se neodebírá nebo nečerpá podzemní voda.
K ukládání oxidu uhličitého do přírodních horninových struktur podle jiného právního předpisu.
PRO KOHO JE SLUŽBA URČENA?
O souhlas mohou zažádat fyzické i právnické osoby.
JAKÝ JE POSTUP VYŘÍZENÍ?
Souhlas získáte podáním žádosti na předepsaném formuláři. Na základě charakteru žádosti může vodoprávní úřad také stanovit podmínky i dobu, na kterou se souhlas uděluje.
CO POTŘEBUJI MÍT?
Žádost obsahující:
Jméno a trvalý pobyt fyzické osoby.
Název, identifikační údaje a sídla právnické osoby.
Základní popis stavby, zařízení anebo činnosti.
Katastrální území.
Parcelní čísla pozemků.
Vyplněnou žádost (příloha č. 11 vyhlášky č. 183/2018 Sb.) doloženou zpravila 7 přílohami uvedenými ve formuláři žádosti (dle okolností).
JAKÁ JE LHŮTA PRO VYŘÍZENÍ?
Žádost vyřídíme do 30 dnů, ve výjimečných případech do 3 měsíců. Celková doba vyřízení u žádostí týkajících se hraničních vod se prodlužuje v závislosti na době projednání v hraničních komisích.